نمایندگی تعمیر مک بوک - لپ تاپ اپل

در بعضی شرایط، کاربران از خرابی مک بوک اپل خود رنج می برند و بخاطر هزینه های بالایی که وجود دارد اکثرا به دنبال یک تعمیر ارزان می باشند که از هزینه های زیاد جلوگیری کنند ما در اینجا توضیحاتی به شما ارائه می دهیم که مادامی، به تعمیرگاه مراجعه کردید مقداری آشنایی با سیستم داشته باشید تعمیر مک بوک اپل باید به دست متخصصین این کار باشد.

توجه کنید از تعمیر کاران ناشی دوری کنید تا از آسیب زدن به دستگاه، جلوگیری کنید. در این حوزه متخصصین و مهندسان حرفه ای وجود دارد. تلاش کنید تعمیرات خود را به دست کاربلدها بسپارید.

تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ اپل 

یکی از جنبه های تعمیر لپ تاپ اپل رفع ایرادات شایع ، در نرم افزار می باشد. اکثر کاربرانی که طرفدار برند آیفون هستند میدانند که هر برنامه را پشتیبانی نمی کند و از سیستم عامل مک پشتیبانی می کند که با بخش های ویندوز متفاوت است.

تعمیر مک بوک اپل نرم افزاری

در ابتدا بدانید که زمانی که آسیب از نظر نرم افزاری به سیستم وارد می شود امکان مشکل سخت افزاری نیز وجود دارد به همین دلیل ضروری که برای این مورد از متخصصین این حوزه کمک بگیرید تا برای شما نصب سیستم عامل، مشکلات بوت شدن، نصب آنتی ویروس و از جمله این موارد برای درست کردن مشکل نرم افزار لپ تاپ اپل می باشد.

تعمیرات سخت افزاری مک بوک اپل 

در قسمت سخت افزاری تعمیر لپ تاپ اپل، می توان به مشکلات زیادی اشاره نمود زمانی که یک قطعه در داخل سیستم خراب می شود کل دستگاه را احاطه می کند زیرا همه قطعات بر روی مادربرد متصل هستند و هر کدام به یک میزان برق دریافت می کنند.

برای مثال اگر چیپ تغذیه خراب شود برق رسانی دستگاه قطع می شود و دیگر سیستم روشن نمی شود چون هر قطعه ای که به یک میزان برق لازم دارد هیچ دریافتی، ندارد.

تعمیر مک بوک اپل سخت افزاری

لپ تاپ اپل به دلیل، قیمت بالا و کیفیت فوق العاده ای که دارد بسیاری را طرفدار خود نموده است همچنین قطعات اصل آن، در بازار زیاد موجود نیستند و سخت تعمیر می شود که شما باید از فرد کاربلد کمک بگیرید زیرا هر گونه حرکت اشتباه در داخل سیستم سبب خرابی بیشتر و هزینه بالاتر می گردد.

تعمیر شارژر مک بوک

در بازار الان به دلیل گرانی بسیار زیاد، همه به دنبال تعمیر هستند و از تغییر دادن دستگاه جلوگیری می کنند شارژر لپ تاپ اپل به دلیل قیمت بالایی که دارد و نمونه اورجینال بسیار کم است دارای تعمیرات می باشد که می توانید از افراد متخصص کمک بگیرید تا قطعه ی سوخته یا پوسیده را تعمیر یا تعویض کنند و بتوانید از شارژر خود دوباره استفاده نمایید.

متخصصین این حوزه می توانند با تست آداپتور، مشکل شارژر شما را بررسی کنند و بعد از شناسایی آسیب موجود، شروع به درست کردن آن کنند.

تعمیر و تعویض باتری مک بوک 

یکی از ویژگی ها و قابلیت هایی که مک بوک را با دیگر رقبا مجزا می کند باتری قدرتمند آن می باشد اما با این حال هر باتری لپ تاپی، احتمال خرابی دارد و می توانید از توصیه هایی که برای بالا بردن عمر باتری اپل بیان شده است پیروی کنید.

اگر باتری توسط افراد متخصص چک شود به شما اعلام می شود که باید آن را، تعویض یا تعمیر کنید.

تعمیر مک بوک اپل باتری

رفع مشکل خالی شدن باتری لپ تاپ اپل 

در قسمت بالا راجب تعمیر و تعویض باتری صحبت کردیم اما الان راجب رفع مشکلات خرابی باتری توضیحاتی را ارائه می دهیم تا بتوانید مشکلات خود را به راحتی برطرف کنید در بعضی موارد به صورت ناگهانی شارژ باتری خالی می شود و نمی توانیم دلیل اصلی آن را بازگو کنیم و راه حل این اتفاق شوک الکتریکی می باشد.

در واقع می توان با شوک وارد کردن به باتری، عملکرد آن را به حالت عادی بازگرداند و روش دیگر می تواند تعویض سلول های باتری باشد در ضمن این موارد یک کار تخصصی می باشد و باید با ابزار های مخصوص درست شود.

تعویض کیبورد لپ تاپ اپل

یکی از دردسر ساز ترین مشکلاتی که برای لپ تاپ اپل به وجود می آید خرابی کیبورد می باشد زمانی که کل کیبورد از کار افتاده است به متخصصین مراجعه کنید زیرا مشکلات سخت افزاری به وجود می آید.

اما اگر فقط چند کلید کار نکرد و بقیه کار می کردند یعنی مشکل از قطعات داخل می باشد و امکان درست شدن آن وجود دارد پس قبل از هر اقدامی سریع از یک فرد کاربلد کمک بگیرید.

تعمیر و تعویض کیبورد اپل

چرا مک بوک شارژ نمی شود؟

دلایل شارژ نشدن مک بوک، می تواند مانند دیگر برند ها ناشی از خرابی کابل شارژ یا  معیوب بودن باتری باشد اما در شرایط دیگر می تواند مشکل از ویروس هایی باشد که وارد لپ تاپ شده اند و مانع از شارژ شدن دستگاه شده است.

اگر مشکل از باتری لپ تاپ اپل بود در سریع ترین زمان ممکن آن را (توسط افراد متخصص) تعویض یا تعمیر کنید تا دچار آسیب جدی تر نشود و همچنین شارژر شما دچار آسیب بود می توانید سیستم را با یک کابل دیگر شارژ کنید تا متوجه خرابی آن شوید.

تعمیر مک بوک آب خورده 

از دلایلی که کاربران مجبور می شوند تعمیر لپ تاپ اپل خود را به دست تعمیرکار بسپارند، آب خوردگی یا ریخته شده قهوه و… می باشد بعضی شرایط بر مبنای سهل انگاری اتفاقات ناگوار و پر هزینه ای گریبان گیر کاربران می شود اما در چنین شرایطی نگران نباشید.

اگر با این قبیل مشکلات روبرو شدید و آب روی دستگاه شما ریخته شد، بلافاصله بعد از بروز مشکل، کار هایی را باید انجام دهید تا بتوانید سیستم خود را از اتفاقات بدتر دور کنید.

از جمله باید بدانید بعد از این که قطعات لپ تاپ اپل شما آسیب می بیند و بعد از مرور زمان دچار خرابی بیش از حد می شود و کیبورد سیستم شما از کار می افتد و باتری دیگر کار نمی کند و در داخل مدار، قطعاتی مانند مادربرد و… آسیب شدید می بینند.

آب خوردگی لپ تاپ اپل

اقداماتی که پس از آب خوردگی مک بوک باید انجام دهید؟

1.در مرحله اول باید هر وسیله جانبی که به سیستم متصل است را خارج کنید و باتری را از دستگاه جدا کنید تا از آسیب جدی خودداری کند.

2.اگر در هنگام ریختن آب، سیستم شما روشن است به سرعت آن را خاموش کنید تا از اتصالی شدن دوری کنید.

3.حال زمانی که سیستم را خاموش کردید آن را سر و ته کنید تا تمام مایعات ریخته شده به داخل قطعات نفوذ نکند.

4.درست است که بعد از آب خوردگی لپ تاپ باید سریعا به نمایندگی مراجعه کنید اما تا 48 ساعت بگذارید سیستم شما خاموش باشد این کار باعث می شود در آن جریانی شکل نگیرد و خرابی را کاهش می دهد.

اقداماتی که پس از آب خوردگی مک بوک نباید انجام دهید؟

1.وقتی این مشکل برای شما اتفاق افتاد آرامش خود را حفظ کنید و از روشن کردن لپ تاپ جدا خودداری فرمایید و تا 48 ساعت بگذارید دستگاه خاموش باشد به صورت سر و ته باقی بماند.

2.بعد از بروز این اتفاق به هیچ عنوان سعی نکنید دستگاه خود را تکان دهید ( قابل توجه دوستان، اول دستگاه خود را سر و ته کنید بعد دیگر تکان ندهید) زیرا با این اتفاق ممکن است آب سریع تر وارد قطعات سیستم شود و خطرات زیادی را همراه کند.

3.لطفا از سشوار برای خشک کردن استفاده نکنید متاسفانه بسیاری از کاربران به دلیل نا آگاهی، برای این بحران از سشوار استفاده می نمایند که این کار باعث تشدید شدن خرابی دستگاه می شود.

4.یکی از اتفاقاتی که کاربران برای دستگاه های آب خورده ی خود انجام می دهند گذاشتن سیستم داخل کیسه ی برنج می باشد که این مورد سبب خرابی بیشتر می شود لطفا از انجام کار های غیر اصولی پرهیز کنید.

آیا امکان تعمیر مک بوک آب خورده وجود دارد؟

بسیاری از کاربران بر این باور هستند اگر سیستم مک بوک، دچار آب خوردگی شود دیگر نمی توانند آن را تعمیر کنند و به فکر خرید یک لپ تاپ اپل دیگر هستند اما این باور اشتباه است اول برای عیب یابی به نمایندگی اصلی اپل مراجعه کنید تا بررسی شود و به شما کمک کنند.

تعمیرات مادربرد لپ تاپ اپل

برای تعمیر لپ تاپ اپل در درجه اول بدانید، یک قطعه مهم در سیستم مادربرد می باشد که نقش مهمی دارد. حال مادربرد چیست؟ دارای یک صفحه ی الکترونیکی می باشد که تمامی قطعات لپ تاپ روی آن قرار گرفته است و به یکدیگر مرتبط هستند و برای تشکیل شدن یک مدار به صفحه ی مادربرد نیاز می باشد.

از جمله قطعاتی که روی این صفحه پرکاربرد قرار دارد؛ چیپ CPU، چیپ تغذیه، بایوس، wifi و … چیده شده است.

تعمیر لپ تاپ ایسوس

دلایل خرابی مادربرد لپ تاپ اپل

تعمیر مادربرد لپ تاپ اپل باید به دست یک فرد متخصص باشد حال برای خرابی سیستم می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد چون بر روی مادربرد قطعات زیادی وجود دارد که شاید هر کدام از این قطعه ها به مشکلاتی مثل نوسان برق، ولتاژ زیاد و کم، خراب شدن سوکت شارژ، خرابی چیپ ها و… باشد.

اما از مواردی که باعث خاموشی سیستم می شود می تواند به چند قطعه محدود باشد برای مثال چیپ گرافیک اگر به مشکل برخورد کند کار انتقال تصویر را به درستی انجام نمی دهد و باعث نداشتن تصویر در سیستم می شود.

بررسی علت های خرابی مادربرد اپل

اگر برای تعمیر دستگاه خود نیاز به کمک از متخصصین دارید می توانید با ما تماس بگیرید و در ادامه مطلب راهنمایی لازم برای خرابی مادربرد به شما کاربران عزیز اعلام می شود.

1.لپ تاپ اپل روشن نمی شود!

یکی از سوالاتی که تمام کاربران اپل دوست دارند این است که چرا سیستم مک بوک من روشن نمی شود در حین باید بدانید وقتی دستگاه شما خاموش می شود یا تصویر ندارد می تواند چندین دلیل داشته باشد برای مثال؛ چیپ گرافیک کار انتقال تصویر را به درستی انجام نمی دهد و حتی لپ تاپ هم روشن باشد هیچ تصویری نمی بینید.

حتما سیستم خود را خاموش کنید که باعث خرابی قطعه های دیگر نشوید همچنین یکی دیگر از دلایل خاموشی لپ تاپ اپل می تواند از چیپ تغذیه باشد میزان برقی که باید داخل مدار پخش شود به دلیل مشکلی که رخ داده به درستی انتقال پیدا نکرده است.

2.روی صفحه لپ تاپ اپل آبی می شود؟

در این حین نگران نباشید اگر با این پیغام مواجه شدید خطر blue می باشد و لپ تاپ کلا از مدار خود خارج شده اگر فورا دستگاه خود را به افراد متخصص بسپارید امکان تعمیر و تعویض سیستم را دارد تا بتوانید دوباره استفاده نمایید.

3.چرا از مک بوک بوی سوختگی بلند می شود؟

اگر در هنگام کار کردن با لپ تاپ اپل خود بوی سوختگی از سیستم را احساس کردید به سرعت خاموش کنید زیرا در قسمت مادربرد، قطعه هایی وجود دارد که کار مخصوص خود را انجام می دهند و اگر قطعه ای را تعویض کرده باشید احتمال ناسازگاری آن با قطعات دیگر می باشد.

تعمیر مک بوک اپل به کمک افراد متخصص

اگر مشکلاتی برای مک بوک پیدا کردید حتی مشکلاتی از قبیل اتصالات وای فای و بلوتوث و ویویدی رایتر و … تمام عیب های کوچک و بزرگ حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید زیرا تمام اتفاقات کوچک در لپ تاپ باعث بروز بزرگ ترین مشکل و هزینه می شود پس تا زمانی که به اتفاقات بزرگ تر مواجه نشدید با کمترین هزینه شروع به تعمیر کنید.

در جریان نارضایتی های مشتریان و خراب شدن سیستم هایشان باشید که به دلیل سپردن به دست افراد ناشی باعث بروز هزینه های بیشتر و خرابی دستگاه می شود.برای مشاوره رایگان با متخصصین نمایندگی تعمیرات اسمارت لپ، به صفحه ی تماس با ما مراجعه نمایید یا می توانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمتر از یک ساعت با شما تماس بگیرند.