نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

یکی از مهم ترین دغدغه هایی، که هر لپ تاپ ایسوس بعد از مرور زمان طی می کند مشکلات تعمیرات آن می باشد. زمانی که دستگاه شما به دست مهندسان حرفه ای می رسد شروع به بررسی مشکلات آن می کنند، بهتر است بدانید اگر از افراد متخصص برای تعمیر لپ تاپ ایسوس خود استفاده کنید باعث کمتر شدن هزینه های شما می شود همچنین از افراد ناشی فاصله بگیرید زیرا با آسیب رساندن به دستگاه شما سبب می شوند شما دچار هزینه بیشتر و خرابی بدتر شوید، ما در ادامه این مطلب توضیحاتی در مورد تعمیر لپ تاپ ایسوس بازگو می کنیم تا بتوانید دستگاه خود را تعمیر کنید.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسوس

اسپیکر لپ تاپ یک نوع قطعه می باشد که سیستم صوتی را فعال می کند و در صورت خرابی دستگاه شما هیچ صدایی از خود ندارد و وظیفه ی خروجی صدا را به درستی انجام نمی دهد همچنین باند لپ تاپ اگر خراب شود باعث بروز مشکلاتی از قبیل صدا های متفرقه به وجود می آید. خرابی ها می تواند به صورتی باشد که سیستم مادامی که در آن آهنگ یا فیلمی می گذارید از اسپیکر آن صدای خش خش در می آید یا هر چقدر میزان صدا را زیاد می کنید بیشتر نمی شود.

در داخل لپ تاپ ایسوس نه تنها اسپیکر بلکه درایو های صدا و نرم افزار و کارت صدا وجود دارد که در تولید صدا نقش مهمی دارند اگر این موارد دچار مشکل شوند شما نمی توانید هیچ صدایی از دستگاه خود بشنوید همچنین در بعضی موارد هم یکی از اسپیکر ها خراب می شود که باید تعویض یا تعمیر شود باید اول بررسی شود بعد اقدام به تعمیر کنیم.

تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسوس

بعد از این که به نمایندگی مراجعه کردید و آن ها مشکل دستگاه شما را بررسی کرده باشند آن را برای شما تعمیر می کنند اما در بسیاری از شرایط تعمیر اسپیکر مقدور نیست یا به دلیل هزینه های زیادی که دارد باید تعویض گردد پس قبیل از هر کاری ابتدا برای عیب یابی دستگاه خود را بیاورید.

هزینه تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسوس

برای تعمیر یا تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسوس قیمت های مختلفی وجود دارد اما حدود قیمت برای تعویض اسپیکر از 250 تومان تا 850 تومان می باشد و می توانید بعد از عیب یاب دستگاه خود را به دست نمایندگی بسپارید تا برای شما تعمیر کنند.

علت خاموش شدن لپ تاپ ایسوس

برای خاموشی سیستم دلایل متفاوتی وجود دارد که سبب روشن نشدن لپ تاپ می شود پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا از دلایل خاموشی، آگاه شوید.

علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس

خرابی باتری لپ تاپ ایسوس

هر قطعه از لپ تاپ ایسوس نقش مهمی را در جایگاه خود ایفا می کند و کار خود را انجام می دهد مثلا باتری نقش خیلی مهمی را در درست کار کردن سیستم بر عهده دارد و می تواند یکی از علت های خاموشی لپ تاپ ایسوس، خراب شدن باتری یا فاسد شدن آن باشد.

باتری به سلول های مختلف تبدیل می شود که اگر یکی از سلول ها دچار مشکل شود در کل دستگاه، یک حالت نارسانا به وجود می آید که به لپ تاپ آسیب وارد می کند. در داخل سیستم هر قطعه به یک میزان ولتاژ برق دریافت می کند و اگر یکی از سلول های باتری برقی دریافت نکند این باعث نوسان شدید می شود.

متاسفانه خرابی سلول های باتری را نمی توان تعمیر کرد به همین دلیل باید آن را تعویض کنید همچنین شایان ذکر است که باتری هایی که در بازار موجود هستند از کیفیت بالایی مانند اورجینال، برخوردار نیستند اما با این حال خرید یک باتری سالم بهتر از یک باتری فاسد می باشد، که به لپ تاپ شما آسیب وارد می کند.

برای این که بفهمید علت خاموشی لپ تاپ ایسوس شما از باتری است یا خیر؟ می توانید سیستم را با استفاده از شارژر به برق متصل کنید و در صورتی که دستگاه شما بدون باتری مشکلی نداشت، یعنی علت روشن نشدن دستگاه شما از باتری می باشد.

تعمیر لپ تاپ ایسوس

یکی از موارد مضر برای باتری، حرارت بیش از اندازه می باشد اگر دمای باتری پایین باشد عموما” عمر  بیشتری دارد زیرا یکی از مواردی که آسیب جدی به لپ تاپ ایسوس وارد می کند حرارت بالا می باشد شما برای این که بتوانید از باتری سیستم خود مراقبت کنید می توانید از طریق راه حل های زیر اقدام کنید تا عمر بیشتری برای باتری را تجربه کنید.

تعمیر لپ تاپ ایسوس

درست است که در بازار امروزه قیمت کول پد بسیار زیاد شده است اما شما برای این که یک هزینه بسیار زیاد نداشته باشید باید یک پایه خنک کننده تهیه کنید زیرا اگر آسیب به باتری یا سیستم وارد شود 10 برابر باید هزینه کنید پس هر چه زودتر برای خرید یک کول پد اقدام نمایید تا بتوانید عمر دستگاه خود را بالا ببرید.

تعمیر لپ تاپ ایسوس

در برخی از شرایط هنگامی که با سیستم خود کار می کنید احتمال دارد کسی شما را صدا کند یا کاری پیش بیاید که باید از پشت سیستم خود بلند شوید در این میان دستگاه خود را روی حالت sleep بگذارید و به کار خود رسیدگی کنید زیرا در زمانی که شما در پشت سیستم خود نیستید و کار نمی کنید پردازنده cpu، چیپ گرافیک، رم و … در دستگاه فعال هستند و کار می کنند و باتری شما برق را دریافت می کند و همین امر باعث می شود عمر باتری شما کم شود و فاسد گردد.

تعمیر لپ تاپ ایسوس

در بعضی شرایط کالیبره کردن جواب می دهد و دستگاه شما را تعمیر می کند اما مادامی که باتری شما فاسد شده باشد هیچ ارزشی ندارد و نمی توانید این مورد را اجرا کنید تنها راه، تعویض باتری می باشد.

برای کالیبره کردن سیستم خود را روشن کنید (در این مرحله باتری لپ تاپ روی 100 درصد باشد) و هیچ برنامه ای را در آن باز نکنید در تنظیمات لپ تاپ ایسوس حالت Hibernat را فعال کنید و روی 5 درصد قرار دهید تا زمانی که درصد باتری روی 5 قرار گرفت به این حالت برسد. حال باید سیستم خود را تا 12 ساعت در همین حالت بگذارید.

تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس

اگر شما برای باتری روش اصولی را طی کنید می توانید عمر بیشتری از باتری خود را تجربه کنید زیرا این تخمین سالم بودن بر مبنای چرخه ی به 100 درصد رسیدن می باشد هر بار که شارژ کامل می شود یک چرخه از باتری تمام می شود و بعد از کامل شدن، برق رسانی را یکسره می کند و اجازه شارژ شدن به باتری را صادر نمی کند.

همین امر باعث طولانی شدن عمر باتری می شود که شما بعد از 100 درصد کردن باتری، شارژر را مداوم بگذارید باقی بماند زیرا در چنین شرایطی چرخه دیرتر به پایان می رسد. از طرفی دیگر هیچوقت نگذارید مقدار شارژ باتری از 30 درصد کمتر شود همین امر باعث طولانی شدن عمر باتری لپ تاپ ایسوس می شود.

تعمیر سی پی یو لپ تاپ ایسوس

در ابتدا باید بگوییم که مغز سیستم، cpu می باشد که نقش مهمی را در پردازش انجام می دهد و درست است که قطعاتی مثل رم و چیپ گرافیک هم در کار پردازش نقش بسزایی را ایفا می کند اما اصلی ترین کار را سی پی یو انجام می دهد این یک امر طبیعی است مادامی که مغز سیستم دچار مشکل شود کل دستگاه خاموش می شود.

تعمیر پردازنده مرکزی لپ تاپ ایسوس

پس می توان یکی از علت های اصلی خاموشی لپ تاپ ایسوس را خراب شدن CPU دانست به صورت کلی سیستم هایی بیشتر دچار این آسیب می شوند که دائما در برق هستند و از باتری استفاده نمی کنند در چنین شرایطی به دلیل نوسانات برق آسیب جدی به قطعه ی سی پی یو وارد می شود.

برای این که از این اتفاقات بد جلوگیری کنید لپ تاپ خود را همراه با باتری استفاده نمایید اگر باتری سیستم ایسوس شما دچار خرابی شده است پس در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعویض کنید حتی اگر باتری بی کیفیت باشد باید در هنگام کار با سیستم از باتری استفاده کنید تا از خرابی بیش از حد جلوگیری کنید.

و یک پیشنهاد دیگر که می توانید از ما قبول کنید تا از آسیب های احتمالی نوسانات برق در امان باشید در هنگام کار با دستگاه asus خود از یک محافظ برق استفاده نمایید تا بتوانید از صدمات احتمالی در امان باشید و این مورد را هیچوقت فراموش نکنید در هنگامی که کار شما با سیستم به اتمام رسید آن را خاموش کنید و از برق بکشید تا از کم شدن عمر cpu جلوگیری کنید.

تعمیر هارد لپ تاپ ایسوس

هارد دیسک یکی دیگر از قطعات لپ تاپ می باشد که سری M2 بر روی مادربرد نصب می شود و هارد hdd و ssd از طریق کابل ساتا به مادربرد متصل می شود اما در واقع همه این ها به یک هارد وصل می شوند برای مثال اگر شما یک هارد m2 داشته باشید تمام درایو ها و ویندوز ها بر روی نصب می گردد.

پس نتیجه می گیریم اگر مشکلی برای هارد به وجود بیاید کل سیستم را احاطه می کند و در بعضی شرایط منجربه خاموشی دستگاه می شود در این میان ابتدا از متخصصین تعمیرات لپ تاپ ایسوس کمک بگیرید تا بتوانند در حل سریع این مشکل به شما کمک رسانی کنند و بعد از عیب یابی به شما می گویند که باید هارد را تعمیر یا تعویض کنید.

حال برای اینکه دستگاه را، از خاموشی های احتمالی دور کنیم و سرعت لپ تاپ را بالا ببریم یک پیشنهاد ویژه برایتان داریم که اگر هارد شما hdd می باشد آن را به نسخه ی ssd ارتقاع دهید تا لذت استفاده پر سرعت در لپ تاپ خود را تجربه کنید.

تعمیر قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسوس

یکی از مهم ترین دلایل خاموش شدن لپ تاپ ایسوس، خرابی قطعات سخت افزاری می باشد چرا که نقش مهمی را ایفا می کند و قطعات سیستم نقش اساسی در اجرای بی نقص ویندوز را ایفا می کند برای مثال زمانی که شما سیستم را روشن می کنید و تصویر برای شما به نمایش داده می شود کار چیپ گرافیک می باشد که وظیفه ی خود را انجام می دهد.

همچنین یک ایراد کوچک در قسمت قطعه ی چیپ گرافیک سبب نیامدن تصویر می شود و علت خاموشی سیستم ایسوس شما می شود برای همین دلیل کاربران زیادی برای تعمیرات لپ تاپ ایسوس خود از ما سوال می کنند که از کجا بفهمیم که مشکل سخت افزاری وجود دارد؟

برای رفع این مشکل می توانید اتصالات برق خود را چک کنید اگر شارژر لپ تاپ یا باتری درست متصل نباشد سبب خاموشی می شود ولی اگر از این مورد مشکل پیدا نکردید باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا دستگاه شما را با استفاده از ابزار های حرفه ای بررسی کنند و عیب یابی آن را برای شما انجام  دهند. زیرا این کار نیاز به آگاهی و علم تخصصی دارد و اگر فرد ناشی اقدام به باز کردن سیستم کند دچار آسیب جدی تر می شود.

ویروسی کشی لپ تاپ ایسوس

در خیلی از شرایط کاربران آگاهی نصب یک ویروس یاب حرفه ای و خوب را برای لپ تاپ ایسوس خود ندارند به همین امر سبب خاموشی ناگهانی سیستم آن ها می شود البته باید بدانید یکی از دلایل ویروسی شدن دستگاه میزان استفاده و نحوه درست از آن می باشد.

ویروسی شدن لپ تاپ ایسوس

تعمیر لپ تاپ ایسوس

به طور مثال اکثر کاربران می دانند که نباید از هر وب سایتی استفاده کنند یا هر فلشی را به سیستم خود متصل کنند در چنین شرایطی دیگر از ویروس کش استفاده نمی کنند.

پس اگر فردی هستید که در سایت های مختلف در گردش هستید و نمی توانید طبق اصول پیش روی کنید حتما از یک ویروس یاب عالی استفاده نمایید ( آنتی ویروسی که نصب می کنید باید با کیفیت باشد زیرا اگر غیر این صورت رخ دهد هیچ فایده ای برای سیستم ندارد) اگر این نرم افزار را نداشته باشید بعد از مرور زمان باعث خاموشی ناگهانی لپ تاپ ایسوس شما می شود.

تعمیر چیپ گرافیک لپ تاپ ایسوس

 

در قسمت بالا در مورد کاری که چیپ گرافیک برای پردازشگر انجام می دهد بررسی کردیم که کار این قطعه پردازش تصویر می باشد که کد های تصویر را به صفحه مانیتور لپ تاپ ایسوس می برد و در آن جا ما تصویر را به صورت کلی می بینیم.

مادامی که اختلال از سخت افزار به وجود می آید و کل سیستم دچار آسیب جدی می شود یکی از اصلی ترین قطعه ها در پردازش، که بعد از cpu می باشد، چیپ گرافیک می باشد که وظیفه پردازش تصاویر را بر عهده دارد و می توانید یکی از علت های خاموشی دستگاه باشد.

اگر متوجه شدید که صفحه نمایشگر شما به صورت عادی نیست و خاموش و روشن می شود و نویز می اندازد به احتمال زیاد دمای چیپ گرافیک سیستم بالا رفته است پس در سریع ترین زمان ممکن از یک فرد کار بلد کمک بگیرید. اگر مشکل از چیپ گرافیک لپ تاپ ایسوس شما باشد خاموشی دستگاه به راحتی قابل تعمیر است.(توسط متخصص)

تعمیر دمای بالای لپ تاپ ایسوس

در برخی از شرایط در هنگام بازی یا گیم یا موارد دیگر شاهد خاموش بودن ناگهانی لپ تاپ خود هستید این اتفاق به دلیل بالا رفتن درجه cpu و چیپ گرافیک می باشد و چه بسا این مورد بسیار خطرناک زیرا اگر درجه حرارت cpu بالا رود و سریع پایین نیاید باعث سوختگی قطعات می شود.

تعمیر دمای بالای لپ تاپ ایسوس

همین امر باعث خاموشی سیستم می شود در واقع به دلیل این که یک حفاظت امنیتی برای تمام سیستم ها فعال می باشد سریع دستگاه را خاموش می کند تا دچار آسیب جدی تری نشود و اما اگر سیستم شما از کارت گرافیک یا cpu قوی بهرمند نیست و مشکل خاصی ندارد علت خاموشی می تواند از سخت افزارها باشد.

اگر مشکل خاموش شدن سیستم ایسوس از سخت افزار باشد می توانداز چند راه ساده برطرف شود شما می توانید از طریق راهکار های زیر اقدام به درست کردن خاموشی سیستم خود کنید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

درست است که بسیاری از لپ تاپ های ایسوس توان نصب بازی های سنگین را دارند اما دلیل بر اجرای حتمی آن نیست یعنی امکان دارد شما یک برنامه را نصب کنید و به دلیل اینکه کارت گرافیک و cpu و رم قدرتمندی ندارید آن بازی را باز نکند پس باید ابتدا لپ تاپ خود را قوی کنید یا از یک کامپیوتر (PC) استفاده نمایید.

و  در این میان با کار کردن سیستم معمولی خود باعث میشوید دمای لپ تاپ ایسوس شما بالا رود و به دلیل عدم استفاده از کول پد نیز، بیشتر سبب خرابی می شود و بعد از بالا رفتن دمای سیستم به صورت خودکار خاموش می شود و این امر سبب کاهش عمر باتری شما نیز می شود و بعد مرور زمان باتری را فاسد می کند.

 همچنین اگر میخواهید از دستگاه خود برای بازی های گیمینگ انجام دهید لطفا از یک سیستم مناسب گیم استفاده نمایید تا بدون کوچک ترین مشکل بازی خود را ادامه دهید. لپ تاپ خود را از بازی های سنگین خالی کنید تا از خاموش شدن ناگهانی در امان باشید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

جالب است بدانید افرادی که از لپ تاپ برای کار های خود استفاده می کنند از قدرت خیلی کمی بهره می برند زیرا کاری که ps انجام می دهد یک لپ تاپ هیچوقت قادر به انجام آن نیست و شما هر چقدر که در لپ تاپ نرم افزار های حجم بالا بریزید سبب کاهش سرعت سیستم می شود.

برای مثال اگر میخواهید از یک برنامه مهندسی در لپ تاپ خود استفاده کنید باید ابتدا chorom یا سایر نرم افزار ها را ببندید و نمی توانید به صورت همزمان از آن استفاده نمایید.

در بعضی از شرایط علت خاموش شدن دستگاه از نرم افزار های سنگینی می باشد که شما همزمان استفاده می کنید و پردازنده لپ تاپ توان تحمل این حرارت را ندارد.

نمایندگی تعمیر فن لپ تاپ ایسوس

اگر برای مدت زمان طولانی از لپ تاپ خود استفاده نمی کنید اما هر چند بار خاموش میشود به احتمال زیاد مشکل از سیستم خنک کننده شما می باشد زیرا خنکی که باید را به دستگاه وارد نمی کند همچنین با آگاهی از این موضوع می توانید نرم افزارهایی را نصب کنید تا میزان پردازنده های شما را بررسی کنند تا از علت خاموشی سیستم آگاه شوید.

برای مثال کارت گرافیک و cpu و قطعات دیگر متصل هستند به یک هدسینگ که از طریق خنک کننده میزان دما را کنترل می کند اگر اتصال خنک کننده به یکی از این موارد کم شود سبب داغ شدن سیستم می شود و لپ تاپ نسبت به ایمنی خود خاموش می شود.

در چنین مواقعی با مراجعه به متخصصین می توانید کمک بگیرید و تعمیر لپ تاپ ایسوس خود را انجام دهید و با فهمیدن ایراد دستگاه (فن خنک کننده) به راحتی آن را برای شما تعمیر یا تعویض می کنند.

نمایندگی تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس

یکی از مهم ترین قطعات لپ تاپ مادربرد می باشد که در سیستم شما نقش اساسی را ایفا می کند. در ابتدا بدانیم مادربرد چیست؟ یک صفحه ی الکترونیکی است که تمام قطعات، مرتبط به یکدیگر هستند و برای ساختار یک مدار نیاز به صفحه ی مادربرد می باشد که روی آن چیده شود. قطعاتی که روی این صفحه وجود دارد شامل پردازشگرنده، برد تغذیه، چیپ ها، اسلت های RAM، مقاومت ها، smd و… می باشد.

تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس

نمایندگی تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس

دلایل زیادی برای خرابی مادربرد لپ تاپ ایسوس وجود دارد زیرا قطعات بسیاری روی آن قرار دارد. می تواند هر کدام از قطعه های نصب شده بر روی مادربرد سوخته یا خراب شده باشند این مشکلات می تواند از؛ چیپ ها، ram، بایوس، فلت، مودم، دیویدی رایتر، تاپ پد یا ماوس، کیبورد و… باشد.

نمایندگی تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس

موارد گفته شده در قسمت پایین به شما کمک میکند تا عیب سیستم خود را پیدا کنید که شامل؛

. نشان دادن صفحه ی آبی در لپ تاپ ایسوس(خطر مرگ یا blue)

یکی از اتفاقاتی که می تواند برای سیستم شما به صورت ناگهانی رخ دهد خطر blue می باشد. در این زمان صفحه مانیتور شما آبی می شود و اعلام خطر می کند در این شرایط نگران نباشید، زیرا مشکلی در قطعات مادربرد ایجاد شده که باید توسط افراد متخصص با اهم متر میزان ولتاژ را بررسی کنند. زیرا امکان دارد مشکل از چیپ تغذیه، RAM، چیپ cpu شما باشد.

همچنین میزان ولتاژ برقی که دریافت می کند در مسیر دچار مشکل شده است و شما به تنهایی نمی توانید این مشکل سخت افزاری را برطرف کنید. اما آگاه باشید اگر با چنین موردی روبه رو شدید لطفا به دستگاه خود دست نزنید و از مهندس های حرفه ای کمک بگیرید.

.خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس

خرابی سیستم اتفاقی می باشد که اکثر کاربران متاسفانه آن را تجربه می کنند اما نیازی به نگرانی نیست زیرا خاموشی لپ تاپ ایسوس دلایل متفاوتی دارد. برای مثال چیپ تغذیه نتوانسته میزان ولتاژ را به تمامی قطعات دهد یا در مسیر ولتاژ برق، مقاومت ها به مشکل خورده است این موارد قسمت کوچکی از خرابی سیستم می باشد. همچنین احتمال دارد مشکل از خروجی  لپ تاپ باشد که سوکت شارژ به مشکل خورده است در نتیجه راه حل رفع این مشکل، کمک گرفتن از کاربلد ها است.

چرا از لپ تاپ ایسوس بوی سوختگی در می آید؟

اگر در هنگام استفاده از سیستم، بوی سوختگی احساس کردید به سرعت دستگاه را خاموش کنید. زیرا امکان دارد در داخل لپ تاپ ایسوس شما یک قطعه در صفحه ی مادربرد ناسازگار بوده و به مشکل خورده است.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

شما برای تعمیرات سیستم خود باید در ابتدا بدانید مادربرد یک جزء اصلی در دستگاه می باشد. هر کدام از قطعات آن می تواند یک مقدار حرارت را تحمل کند. افراد ناشی که از این علم محروم هستند و دانایی کامل را ندارند با گرفتن حرارت بر روی دستگاه شما یک قسمت را تعمیر می کنند، و قطعات دیگر را آسیب میزنند اما فرد متخصص با علم و آگاهی که دارد می داند چه کاری انجام دهد، تا مشکلی برای قطعه های دیگر پیش نیاید.

برای مشاوره رایگان با متخصصین نمایندگی اسمارت لپ، به صفحه ی تماس با ما مراجعه نمایید. یا می توانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات اسمارت لپ در کمتر از یک ساعت با شما تماس بگیرند.