نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل

برای تعمیر لپ تاپ دل، یکی از مواردی که بسیاری از کاربران را نگران می کند ندانستن علت خرابی لپ تاپ آن ها می باشد که در بعضی مواقع هزینه های زیادی به آن اضافه می شود اما نگران نباشید قبل از بردن دستگاه به تعمیرگاه مواردی را می گوییم تا شاید بتوانید در خانه تعمیرات انجام دهید.

فقط در جریان باشید برای تعمیر لپ تاپ دل، مادامی که گفته شد، باید به تعمیرگاه مراجعه کنید و هر گونه اشتباهی سبب خرابی دستگاه می شود.

چرا لپ تاپ دل داغ می شود؟

یکی از مواردی که در تعمیر لپ تاپ دل بسیار مهم می باشد و اکثرا نادیده می گیرند سرویس سالیانه می باشد اگر شما هر سال دستگاه خود را برای شستشو داخلی قطعات ببرید دچار چنین آسیب هایی نمی شوید.

برای مثال وقتی لپ تاپ شما داغ می کند یکی از علت های خرابی، از فن های داخلی آن می باشد زیرا به مرور زمان گرد و خاک فراوان به خود گرفته و نمی تواند به راحتی هوای داخل سیستم را خنک کند و از آن جایی که تک تک قطعات لپ تاپ بسیار مهم می باشند و کار مخصوص خود را انجام می دهند اگر فن خنک کننده خراب شود نمی تواند قطعات دیگر را خنک کند و همین امر باعث داغ شدن بیش از حد سیستم می شود و بعد مرور زمان سبب خاموشی می گردد.

تعمیر داغ شدن لپ تاپ دل

رفع مشکل داغ شدن سیستم

حال چه کاری باید برای رفع این قبیل مشکلات انجام دهیم اگر سیستم شما داغ می کند و نمی توانید مدت زمان زیاد از آن استفاده نمایید از طریق این راحل ها می توانید مشکل خود را حل کنید.

1.در مرحله اول به دلیل اینکه فن لپ تاپ دل بعد از مرور زمان دچار گرد و خاک می شود آن را برای سرویس به نمایندگی DELL بیاورید تا با استفاده از دستگاه های مخصوص آن را شستشو دهند.

2.در مرحله بعدی اگر از برنامه های سنگین استفاده می کنید که باعث داغ شدن زیاد سیستم شما می شود لطفا از یک کول پد استفاده کنید این امر موجب می شود کمتر به دستگاه شما آسیب وارد شود.

3.از گذاشتن لپ تاپ خود بر روی پتو و تخت و سطوح نا صاف که دارای پرز هستن جلوگیری کنید زیرا آسیب شدیدی به دستگاه شما وارد می کند و همین امر سبب داغ شدن بیش از حد می باشد.(درصورتی که از کول پد استفاده کنید مشکلی رخ نمی دهد در این موارد)

علت شارژ نشدن لپ تاپ دل چیست؟

از زمانی که تکنولوژی پیشرفت کرد اکثر حداقل یک موبایل یا لپ تاپ یا تبلت و … در خانه داریم که نیاز به شارژ داشته باشد و میدانید  زمانی که دستگاه را به شارژ میزنید باتری داخل آن شارژ می شود در اینجا می خواهیم به علت های شارژ نشدن لپ تاپ دل بپردازیم.

مشکل می تواند از موارد مختلفی اعم از سیم شارژر شما اتصالی کرده است و نمی تواند برق لازم را به لپ تاپ برساند یا سوکت شارژ لپ تاپ متخصص کمک بگیرید در خراب شده است و باید از افراد متخصص کمک بگیرید و یک مورد دیگر که باعث می شود دستگاه شما شارژ نشود باتری سیستم می باشد اگر مشکل از این مورد باشد امکان اینکه سلول های باتری خراب شده باشد وجود دارد و اگر به نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل مراجعه کنید امکان تعمیر یا تعویض وجود دارد حال در این صورت است که شما نمی توانید لپ تاپ دل خود را شارژ کنید.

تعمیر لپ تاپ دل علت خاموش شدن

راهکار رفع شارژ نشدن سیستم DELL

برای اینکه از این قبیل مشکلات جلوگیری کنید و از صدمات احتمالی در امان باشید می توانید از طریق راه حل های زیر اقدام فرمایید.

1.سیم شارژر خود را از صدمات احتمالی مانند حرارت، کشیدگی بیش از حد در امان نگهدارید.

2.مادامی که شارژر را به لپ تاپ متصل میکند در داخل سوکت شارژ آن را به سمت بالا و پایین نکشید زیرا خازن های داخل سوکت شکسته می شود.

3.برای اینکه عمر باتری شما بیشتر باشد باید بدانید که هر پروسه ای که باتری کامل می شود یک دور از عمر آن کم می شود به همین دلیل اگر کار زیادی دارید شارژر را متصل کنید و بعد از این که به 100 درصد هم رسید نیازی نیست آن را از برق بکشید بگذارید به صورت مداوم کار کند.

تعمیر لپ تاپ آب خوردگی دل

بی شک یکی از اتفاقاتی که می تواند نگران کننده باشد ریخته شدن آب یا قهوه بر روی لپ تاپ می باشد از آن جایی که اکثر کاربران آگاهی این را ندارند که بعد از این مورد چه کاری باید انجام دهند ما محتوایی دست کردیم تا این مورد را به کاربران آموزش دهیم.

تعمیر آب خوردگی لپ تاپ دل

راهکار رفع آب خوردگی در سیستم

مواردی که باید در هنگام ریخته شدن آب یا قهوه یا آب میوه رعایت کرد اعم از:

1.در ابتدا سیستم را خاموش کنید.

2.در مرحله بعد فوراً لپ تاپ خود را سر و ته کنید تا آب داخل قطعات نرود و آسیب وارد نکند.

3.آب ریخته شد بر روی دستگاه را به همان صورتی که قرار دادید آرام پاک کنید.

4.تا 48 ساعت با سیستم خود کار نکنید و بگذارید خاموش و در حالت سر و ته باقی بماند.

5.بعد از این موارد بالا لطفا به نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل مراجعه کنید.

چرا لپ تاپ دل روشن نمی شود؟

در بعضی شرایط برای شما اتفاق می افتد که سیستم شما روشن نمی شود و نگرانی بیشتری به شما وارد می شود ما در اینجا به بررسی اتفاقاتی که می تواند برای سیستم شما افتاده شود، می پردازیم.

اما این که لپ تاپ شما روشن نمی شود می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که شامل نرم افزاری و سخت افزاری است اما باید این مسئله را جدی بگیرید تا دچار آسیب جدی تر نشوید.

علت روشن نشدن لپ تاپ دل

5 علت روشن نشدن لپ تاپ دل

دلایل متفاوتی برای روشن نشدن لپ تاپ دل  وجود  دارد اما در زیر به بررسی 5 علت آن می پردازیم.

1.چیپ گرافیک

یکی از دلایلی که می تواند سیستم شما را روشن نکند چیپ گرافیک می باشد کار این قطعه انتقال تصویر به مانیتور می باشد که از طریق فلت متصل می شود اگر این قطعه کار خود را به دستی انجام ندهد شما نمی توانید هیچ تصویری بر روی لپ تاپ خود مشاهده کنید.

راهکار درست کردن این مورد نمی تواند در منزل باشد زیرا یک کار سخت افزاری است و باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد.

2.خرابی مادربرد

در ابتدا بدانید که مادربرد یک صفحه می باشد که قطعات سیستم بر روی آن نصب می شود اگر هر قسمت از مادربرد آسیب ببیند سبب می شود شما نتوانید دستگاه خود را روشن کنید.

در چنین شرایطی وقتی دستگاه شما به دست افراد متخصص می رسد آن ها شروع به بررسی تمام قطعات می کنند و با اهم متر میران ولتاژ قطعه ها را بررسی می کنند و بعد از پیدا کردن مورد خراب شروع به تعمیر آن می کنند.

3.نوسانات برق

در بسیاری از زمان ها، هنگامی که می خواهید با سیستم خود کار دارید آن روشن نمی شود در برخی شرایط امکان اینکه بتوانید در خانه آن را تعمیر کنید وجود دارد حال چگونه مشکل روشن نشدن از چیست؟

یکی از مواردی که باعث می شود دستگاه شما روشن نشود سوکت شارژ، باتری، شارژر و نوسانات برقی این موارد می باشد زیرا وقتی برق دچار نوسان و اختلال می شود به سیستم شما آسیب وارد می کند و همین امر موجب می شود دستگاه شما آسیب ببیند.

راهکار حل این موضوع برای اینکه از این قبلی مشکلات جلوگیری کنید حتما از یک محافظ برق استفاده کنید تا در شرایط که دچار نوسان برق شد گریبان گیر محافظ شود.

4.چیپ تغذیه

کار این چیپ انتقال برق به تمام قطعات می باشد که اگر در مسیری که برق را منتقل می کند دچار آسیب شود و ممکن است به یک قطعه زیاد یا کم برق انتقال دهد به همین دلیل ممکن است مادامی که می خواهید سیستم روشن نشود.

این مورد به دلایل مختلفی رخ می دهد ممکن است برق در چیپ تغذیه اتصالی کرده باشد و از آن جایی که هر قطعه در لپ تاپ به یک میزان برق مشخصی نیاز دارند اگر زیاد یا کم دریافت کنند دچار آسیب می شود. این اتفاقا بیشتر به دلیل استفاده نکردن از محافظ برق رخ می دهد.

5.سوکت شارژ

اگر سوکت شارژ آسیب ببیند باعث بروز خطاهایی در سیستم می شود و سیستم نمی تواند برق خود را دریافت کند زیرا خازن های سوکت شارژ خراب شده است و سبب مشکل می شود.

این امر طوری است که نمی توان به تنهایی انجام داد و باید از فرد متخصص کمک بگیرید.

ضربه خوردگی لپ تاپ DELL

یک اتفاق اجتناب ناپذیری که ممکن است اتفاق بیوفتد، افتادن سیستم از دست کاربران می باشد که بسیار نگران کننده است و در صورت آسیب زیاد مجبور به پرداخت هزینه زیاد می شود.

یا به صورت ناگهانی ضربه به مانیتور وارد شود و سبب شکستگی دستگاه شود. حال ممکن است شما آسیب هایی که به سیستم وارد شده است را با چشم ببینید و فکر کنید که باید هزینه های زیادی را پرداخت کنید اما در داخل دستگاه چنین خبری نباشد و نیاز به پرداخت مبلغ زیاد نباشد.

تعمیر شکستگی صفحه نمایش لپ تاپ دل

انواع مختلف ضربه خوردگی شامل: افتادن لپ تاپ از ارتفاع زیاد یا کم، خوردن ضربه به سیستم، افتادن اشیاء بر روی دستگاه می باشد در موارد زیر به بررسی برخی از این موارد می پردازیم.

1.خرابی مادربرد در صورت ضربه خوردن

مادامی که لپ تاپ دل در دست شما است و در حالت روشن قرار دارد اگر از دست شما افتاده شود و در هنگام که به زمین خورد خاموش شود یعنی مادربرد شما دچار مشکل شده و قطعات سیستم از صفحه ی مادربرد جدا شده است.

2.خرابی بک لایت

زمانی که لپ تاپ دل شما ضربه می خورد اول چک کنید در چه حالت است اگر سیستم روشن می شود و سالم است که مشکلی رخ نداده اما اگر نور صفحه مانیتور کم شده است یعنی بخش بک لایت مانیتور آسیب دیده و باید برای تعمیر لپ تاپ دل به نمایندگی مراجعه کنید همچنین سیستم را زیاد تکان ندهید زیرا لولاها یا سایر قسمت های مانیتور مشکل رخ می دهد و سبب سوختن data cable می شود.

3.سوختگی پیکسل

اگر دستگاه از دست شما افتاد و آن را روشن کردید و دیدید که خط های افقی به صورت پیکسلی به شما نمایش می دهد متاسفانه دچار سوختگی پیکسل ها شده است اما نگران نباشید با مراجعه به نمایندگی دل می توانید آن را درست کنید.

4.خرابی مانیتور

اگر بعد از ضربه خوردن به سیستم لپ تاپ را روشن کردید و یک رنگ سفید به شما نمایش داد یعنی دچار مشکل flat cable شدید.

5.خرابی های ولتاژ

اگر سیستم شما به هر دلیلی آسیب از نظر ضربه خورده است و روشن می شود اما نمایش تصویر خاموش است به احتمال زیاد مدار  high volt آسیب دیده است و حتی امکان دارد flat cable  دچار پارگی شده باشد.

6.خرابی پنل

شما در صورتی که در لپ تاپ خطوط سفیدی مشاهده کردید که در صورت ضربه خوردن اتفاق افتاده است به احتمال زیاد پنل شما آسیب دیده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

هنگ کردن پیاپی لپ تاپ دل

یکی از دلایلی که یک لپ تاپ به صورت مداوم هنگ می کند چیست؟ سوالی که اکثر کاربران برای رفع آن به نمایندگی ما مراجعه می کنند در ابتدا بدانید شما برای کار کردن با سیستم خود نیاز به فضا دارید حال برای اینکه بدانید که چرا سیستم هنگ می کند در قسمت پایین توضیح کامل می دهیم.

قابلی توجه دوستانی که با سیستم زیاد کار می کنید یا از برنامه های سنگین در لپ تاپ دل خود کار می کشید باید بگوییم وقت آن رسیده تا دستگاه خود را ارتقاء دهید زیرا مادامی که سیستم شما به صورت پیاپی هنگ می کند یعنی از کارت گرافیک کمی برخوردار می باشد و شما نمی توانید میزان زیادی از دستگاه استفاده کنید.

اما اگر در حالت فعلی نمی خواهید هزینه کنید می توانید نرم افزار های گرافیکی و بازی ها را تا حدودی نصب کنید تا از این قبیل هنگ کردن جلوگیری کنید.

نمایندگی تعمیرات دل

در ابتدا بدانید، که ما همچنان بعد از خرید لپ تاپ در کنار شما هستیم. و تعمیرات پس از فروش داریم. و شما می توانید به راحتی دستگاه خود را به ما بسپارید. در اسمارت لپ شما به صورت رایگان از مهندسین ما مشاوره میگیرید تا تمام عیب های دستگاه شما را برسی کنند.

و با هزینه ارزان بهترین کیفیت را در اختیار شما می گذارند. شاید اطلاعی نداشته باشید ولی بعد از خرید لپ تاپ  ، شما باید مراقبتی هایی انجام دهید که در خیلی از جاها به شما گفته نمی شود. ولی در اینجا به شما می گوییم که بعد از خرید، باید چه نوع مراقبت هایی انجام دهید.

مورد های زیادی هستن که در قسمت های اخبار و آموزش به شما اطلاع رسانی می شود. اما یک موردی که بسیار واجب است بدانید، داخل لپ تاپ است . که شما بعد از 6 الی یک سال باید لپ تاپ خود را به نمایندگی ببرید و سرویس شستشو داخل آن را انجام دهید.

تا لپ تاپ شما دچار آسیب های جدی نشود. و سرعت بالایی داشته باشد. اگر این پاکسازی از این زمان گفته شده عبور کند. باعث بروز مشکلات جبران ناپذیر و هزینه های زیادی می شود. که نمی توانید آن را درست کنید. پس از همان اول اقدام کنید تا بتوانید با کمترین هزینه بهترین کیفیت را دریافت کنید.

توجه داشته باشید، سپردن لپ تاپ شما به هر تعمیر کاری باید عواقبی داشته باشد که شما آن را بپذیرید.

دادن لپ تاپ شما به دست افراد ناشی باعث میشود، لپ تاپ شما هزینه های بیشتری را داشته باشد. پس  از اول لطفا به نمایندگی اصلی تعمیر لپ تاپ دل مراجعه کنید،  تا هم از هزینه های بیش از حد جلوگیری کنید هم یک کیفیت عالی همراه با ضمانت را داشته باشید. کار ما دارای مجوز رسمی است و شما به راحتی می توانید اطمینان کنید.

با نمایندگی اسمارت لپ راحت تعمیر کنید.