نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

یکی از معروف ترین برند های عصر الکترونیک، لپ تاپ لنوو است که طرفداران زیادی، را جلب نموده است و اعتبار زیادی دارد، اما با این تعاریف، خالی از اشکال نیست و کاربران در استفاده از آن، ممکن است دچار اختلالاتی شوند کارشناسان ما برای تعمیر لپ تاپ لنوو ، به شما کمک می کنند و با ارائه راه حل های متنوع در اسرع وقت مشکل دستگاه شما را حل میکنند.

در ضمن یک خبر خوش که برای شما عزیزان داریم ، این است که ما خدمات خوبی را به صورت رایگان برای شما عزیزان در نظر داریم. اعم از: ایرادیابی با استفاده از دستگاه های پیشرفته ، مشاوره و اعلام هزینه و… می باشد. 

در این بخش قصد داریم ،  به صورت اجمالی راجب مشکلات لپ تاپ لنوو و راه حل های رفع ایراد، اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان بگذاریم. که شامل:

آب خوردگی لپ تاپ لنوو

اتفاقی که بابت سهل انگاری می افتد ریخته شدن آب یا قهوه یا… بر روی دستگاه می باشد که در این مورد کاربران بسیار استرس می گیرند و نمی دانند که چه کاری باید انجام دهند.

آب خوردگی لپ تاپ لنوو

ابتدا سیستم را خاموش کنید و در مرحله بعد لپ تاپ را سرو ته کنید تا آب ریخته شده بر روی سیستم بیشتر وارد دستگاه نشود تا 48 ساعت آن را روشن نکنید تا از آسیب های احتمالی آن را دور کنید بعد از اینکه این مدت زمان را طی کردید و لپ تاپ شما وارونه بود هر چه سریع تر به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کنید تا دستگاه شما را از خطرات احتمالی نجات دهند.

ضربه خوردگی لپ تاپ lenovo

در ادامه باید بدانید ضربه خوردن لپ تاپ فقط شامل افتادن از ارتفاع نیست بلکه شامل موارد مختلفی می باشد که شما باید آن را رعایت کنید برای مثال مادامی که سیستم را می خواهید به جایی ببرید ابتدا آن را خاموش کنید تا قطعات داخل دستگاه فعالیت خود را قطع کنند زیرا اگر روشن باشد و آن را حمل کنید آسیب جدی وارد می شود بعد از خاموش کردن، آن را به آرامی در داخل کیف مخصوص لپ تاپ قرار دهید.

هنگامی که لپ تاپ در کیف می باشد آن را روی محکم به جای نکوبید و اگر به صورت کوله پشتی در پشت شما قرا دارد به آن تکیه ندهید زیرا این اتفاقات سبب بروز مشکلات بدی می شود و ممکن است صفحه ی lcdشکسته یا سیاه شود.

تعمیر یا تعویض LCD

تعمیر ال سی دی می تواند به صورت مختلف باشد برای مثال اگر لپ تاپ لنو، یک خط سیاه بر روی مانیتور نمایش داد این خط می تواند به صورت های مختلف باشد.

نعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

امکان اتصالی شدن قطعات وجود دارد یعنی  شما بدون تعویض ال سی دی می توانید سیستم خود را تعمیر کنید.

اما در بسیاری شرایط LCD بر اثر ضربه ی زیادی که وارد شده شکسته شده است و در این صورت باید آن را تعویض کنید.

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ لنوو

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران تجربه می کنند خاموشی لپ تاپ لنو می باشد که نگرانی های زیادی را با خود همراه میکند حال چرا سیستم لنوو به صورت ناگهانی خاموش می شود، علت های زیادی برای روشن نشدن دستگاه وجود دارد که در قسمت پایین به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

تا پایان این متن با ما همراه باشید تا بتوانید جلوی آسیب های احتمالی را بگیرید و از هزینه های زیاد جلوگیری کنید.

علت خاموشی لپ تاپ لنوو

1.مشکلات فن (فن خنک کننده)

یکی از علت های خاموشی لپ تاپ لنوو، این است که شما هیچ ارزش و زمانی برای سیستم خود نمی گذارید و آن را هر یک سال یک بار برای سرویس نمی برید و همین عامل سبب خاموشی می شود.

خرابی فن خنک کننده لپ تاپ لنوو

حال باید بدانید که چرا مشکل از فن می باشد؟ زمانی که شما زیاد از دستگاه خود استفاده می کنید دمای سیستم بالا می رود و به مرور زمان فن خنک کننده لپ تاپ دچار گرد و خاک می شود و دیگر وظیفه ی خود را به درستی انجام نمی دهد و قطعات سیستم را خنک نمی کند همین امر باعث می شود سیستم به مرور زمان داغ شود و  آسیب جبران ناپذیری وارد کند.

در این میان قطعاتی مانند cpu و صفحه ی مادربرد و چیپ گرافیک و… به خطر می افتد.

حال برای اینکه از این قبیل مشکلات دوری کنید می توانید هر 6 ماه الی یک سال به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کنید و یک سرویس کامل انجام دهید و در کنار این پروسه برای اینکه مدت طولانی تری از دستگاه خود استفاده کنید بهتر است از یک کول پد با کیفیت استفاده کنید.

2. خرابی قطعات سخت افزاری

قطعه های زیادی در لپ تاپ لنوو وجود دارد که بسیار زیاد می باشند و هر کدام از این قطعات می توانند علل خاموشی دستگاه باشند اما مهم ترین جزء، صفحه ی مادربرد می باشد که بسیاری از اجزاء سیستم بر روی آن نصب شده اند.

تعمیر سخت افزاری لپ تاپ لنوو

. تعمیر چیپ گرافیک

یکی از دلایل خاموشی ناگهانی لپ تاپ لنوو می تواند از چیپ گرافیک باشد زیرا کار این قطعه انتقال تصاویر می باشد و اگر خرابی در این قسمت به وجود بیاید یعنی شما هیچگونه تصویری را دریافت نمی کنید.

حال برای اینکه این متوجه شوید که آیا مشکل از چیپ گرافیک شماست یا خیر؟ باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید زیرا این کار باید با ابزار های حرفه ای انجام شود.

. تعمیر باتری

علت دیگر خاموشی می تواند از باتری باشد در بعضی شرایط کاربران سیستم خود را درست به شارژ متصل نکرده اند یا مواردی از قبیل:

. ولتاژ برق بالا

شاید به گوشتان آشنا به نظر برسد که اکثرا می گویند از یک محافظ برق کمک بگیرید تا به لپ تاپ شما آسیب وارد نشود برای مثال اگر در هنگام شارژ سیستم خود را به برق مستقیم وصل کنید اگر ناگهان برق اتصالی کند یا قطع شود یک ولتاژ قوی به سیستم شما وارد می شود و سبب آسیب جدی می گردد.

حال برای رفع این مشکل باید از یک محافظ برق استفاده نمایید تا بتوانید بدون مشکل به کار خود ادامه دهید.

. خرابی باتری

یکی دیگر از این موارد می تواند از خرابی باتری باشد زیرا امکان دارد که فاسد شده باشد و در هنگام قرار گرفتن در سیستم بیشتر به قطعات آسیب وارد کند.

حال برای اینکه متوجه این عیب شوید باتری خود را از لپ تاپ جدا کنید و به برق متصل کنید اگر بدون باتری سیستم روشن شد یعنی مشکل از باتری می باشد و به هیچ عنوان نباید آن را دوباره در دستگاه بگذارید.

توجه داشته باشید افرادی که باتری لپ تاپ آن ها از سیستم جدا نمی شود باید به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کنند، زیرا برای عیب یابی نیاز به ابزار حرفه ای می باشد.

حال اگر مشکل از باتری دستگاه بود هر چه سریع تر برای خرید اقدام کنید درست است که در بازار الان باتری های اورجینال نمی باشد اما حتی اگر شما یک باتری بی کیفیت هم تهیه کنید بهتر از یک باتری فاسد شده می باشد.

باتری از 4 سلول تشکیل شده است اگر یکی از این سلول ها آسیب ببیند دچار مشکل می شود همچنین در بعضی شرایط نیز امکان تعمیر هم وجود دارد.

 شارژ لپ تاپ لنوو

یکی دیگر از دلایل خاموشی که می توانید بدون مراجعه به تعمیرگاه آن را درست کرد شارژر لپ تاپ لنوو می باشد زیرا در بسیاری از شرایط شارژر خراب می باشد به همین دلیل مادامی که هیچ برقی وارد دستگاه نشود سبب خاموشی می شود.

اگر با یک شارژر دیگر تست کردید و دستگاه شما روشن شد هر چه سریع تر برای خرید یک شارژر سالم اقدام نمایید.

سوکت شارژر 

اگر مشکل از سوکت شارژ باید باید از یک فرد کاربلد کمک بگیرید اما چگونه بغهمیم که مشکل از سوکت است یا خیر؟

شما زمانی که دستگاه خود را به شارژ میزنید (توجه: در این مرحله باتری را در بیاورید بهتر است اگر برای سیستم های شما جدا نمی شود که به نمایندگی مراجعه کنید) با تکان دادن شارژر نوسان برق وصل و قطع می شود در چنین شرایطی ممکن است مشکل از سوکت شارژ باشد و باید سریعا به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کنید زیرا اگر شارژر را بیش از حد در داخل سوکت تکان دهید ممکن است خازن های داخل شکسته شود و سبب بروز مشکلات بیشتری گردد.

. تعمیر مادربرد لپ تاپ لنوو

در ابتدا یک توضیح کوتاه درباره ی مادربرد لپ تاپ بدانید، یک صفحه ی الکترونیکی می باشد که اکثر قطعات سیستم بر روی آن نصب می شود و اگر دچار خرابی شود شما را  (در برخی شرایط) دچار هزینه زیاد می کند.

یکی از دلایل خاموشی سیستم می تواند از اتصالی شدن مادربرد باشد اگر این صفحه الکترونیکی توسط تعمیر کار یا کاربر آسیب ببیند در بعضی شرایط احتمال تعمیر وجود دارد یا باید تعویض گردد. در جریان باشید تعمیر تخصصی لپ تاپ لنوو باید به دست افراد حرفه ای و کاربلد باشد.

3.معیوب بودن درایو ها

یکی دیگر از عوامل خرابی سیستم  درایو ها می باشد این مورد بیشتر در مواقعی رخ می دهد که شما درایو های خود را تغییر دادید و بعد از استفاده بیش از حد از چند برنامه دچار خاموشی می شوید و بایوس دستگاه به مشکل می خورد.

4. ویروسی شدن لپ تاپ لنوو

در برخی شرایط اتفاق می افتد در هنگام کار با سیستم به صورت ناگهانی خاموش می شود و همین امر موجب نگرانی کاربران می شود اما در این میان نگران نباشید زیرا یکی از علل ها می تواند از ویروسی شدن سیستم باشد که از طریق فلش آلوده یا سایت های مخرب وارد دستگاه می شود.

ویروس یابی در لپ تاپ لنوو

حال برای رفع این مشکل در خانه چه باید کرد؟ ابتدا برای دستگاه خود یک ویروس یاب با کیفیت و پر قدرت نصب کنید. (در صورت نا آگاهی از نصب لطفا از کاربلد ها کمک بگیرید)

و با استفاده از این نرم افززار ویروس یابی کنید و اگر دستگاه شما دوباره دچار خاموشی ناگهانی شده به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه نمایید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

این بار در اسمارت لپ شما می توانید به راحتی تمام دستگاه های خود را با اطمینان به ما بسپارید و در کمترین زمان بهترین کیفیت را دریافت کنید کارشناسان ما دارای مدرک های معتبر می باشند و با مجوز رسمی از اتحادیه نمایندگی فعالیت خود را آغاز کردند و همچنین شما می توانید با استفاده از نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اسمارت لپ به صورت رایگان از کارشناسان کارکشته ما مشاوره رایگان بگیرید و دستگاه خود را به راحتی عیب یابی کنید و در کمترین زمان ممکن با یک کیفیت بالا به راحتی دستگاه خود را تعمیر کنید.

همچنین برای دستگاه های استوک که خریداری میکنید حتما بعد از 3 ماه به نمایندگی مراجعه کنید تا از سالم بودن لپ تاپ خود اطمینان کامل داشته باشید در اینجا ما لپ تاپ های شما را بررسی میکنیم و تمام عیب ها و نقض آن را به شما نشان می دهیم تا برای تعمیر آماده شود.

درجریان باشید و از تعمیر کاران ناشی فاصله بگیرید. اکثر کاربران وقتی لپ تاپ خود را به اینجا می آورند به دست افراد ناشی سپردن و از یک هزینه کم به یک هزینه زیاد دسترسی پیدا کردند و تعمیر کار ناشی نتوانسته بود عیب دستگاه را تشخیص دهد و با یک حرکت اشتباه باعث شد که سیستم کاربر به صورت کلی از مدار اصلی خود خارج شود و دچار هزینه خیلی بالایی شد پس قبل از اقدام به هرگونه تعمیراتی لطفا اول به نمایندگی مراجعه فرمایید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو اسمارت لپ

شرکت اسمارت لپ این افتخار را دارد. تا ارزان ترین قیمت را با بهترین کیفیت در اختیار کاربران قرار دهد و مفتخریم تا از شما دوستان استقبال کنیم و برای کار های تعمیرات خود به صورت حضوری و غیر حضوری پاسخ گوی کار های شما باشیم. در اسمارت لپ بهترین را ، در اختیار داشته باشید.