نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا

بسیاری از کاربران برای استفاده بلند مدت از لپ تاپ خود آگاهی ندارند که باید بعد از مدت زمان 6 الی یک سال باید برای سرویس دستگاه به نمایندگی مراجعه کنند همین امر باعث بروز مشکلات زیادی می شود اگر شما در تایم اعلام شده اقدام به تعمیر سیستم خود کنید دیگر نیازی به پرداخت هزینه زیاد نیست. حال برای تعمیر تخصصی لپ تاپ توشیبا مشکلات زیادی می تواند پیش بیاید و از جمله آن ها می تواند خاموش شدن ناگهانی، شارژ نشدن و… باشد.

علت خاموش شدن لپ تاپ توشیبا

دلایل متفاوتی برای خاموشی دستگاه توشیبا وجود دارد که معمولا در بعضی شرایط با ریستارت کردن درست می شود اما اگر راهکار های زیر پاسخگوی سوالات شما نبود می توانید از افراد متخصص این حوزه کمک بگیرید.

علت خاموش شدن لپ تاپ توشیبا

1.خرابی فن Toshiba

یکی از دلایل خاموش شدن لپ تاپ توشیبا، از فن خنک کننده می باشد که خیلی خطرناک است زیرا اگر فن به درستی کار نکند منجربه داغ شدن بیش از اندازه سیستم می شود که همین امر باعث میشود به cpu و هارد آسیب وارد شود.

و این موارد در زمانی اتفاق می افتد که شما قصد کار کردن با برنامه های سنگین را دارید در حالت کلی فن را باید تعمیر یا تعویض کنید قابل ذکر است که بدانید تمام موارد ذکر شده در این مطلب را نمایندگی اسمارت لپ با کیفیت بالا انجام می دهد.

2.ایرادات نرم افزاری در درایو گرافیک

اتفاقات زیاد اعم از خاموشی لپ تاپ کاربران را دچار مشکل می کند از جمله روشن نشدن سیستم می تواند مشکلات نرم افزاری باشد برای مثال شما برای نصب ویندوز دچار مشکل شده اید و این مورد به درایو های کارت گرافیک یا بایوس سیستم شما بستگی دارد.

3.ولتاژ های غیر عادی شارژر

در بعضی موارد لپ تاپ توشیبا به صورت غیر عادی خاموش می شود امکان این که مشکل از جریان برق باشد وجود دارد زیرا در این شرایط یک ولتاژ بسیار زیاد به دستگاه وارد می شود و منجربه خاموشی سیستم می شود.

در این زمان ممکن است با ریستارت کردن دستگاه، درست شود تا شما بتوانید به کار خود ادامه دهید اما بسیار مراقب باشید زیرا ممکن است بسیاری از قطعات شما نیم سوز شده باشند برای اطمینان بیشتر از این به بعد از یک محافظ برق استفاده کنید و به یک نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا، برای اطمینان کمک بگیرید.

4.حمله ویروس های بد افزار 

در محیط اینترنتی الان، مشکلات زیادی مانند بدافزار ها، ویروس ها وجود دارد که باید از این گونه حملات از لپ تاپ توشیبا خود مراقبت کنید و این قبیل ویروس ها را از بین ببرید زیرا در بسیاری شرایط سبب خاموشی سیستم می شود.

برای تعمیر لپ تاپ توشیبا از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا آسیب دیگری وارد نکنید.

5.خرابی چیپ گرافیک

یک قطعه مهم در داخل مادربرد می باشد که کار انتقال تصویر را انجام می دهد و اگر آسیبی به آن وارد شود سبب خرابی دستگاه می شود و سیستم شما تصویر را نشان نمی دهد و خاموش می شود.

خرابی این قطعه ممکن است از مقدار برقی که به آن وارد شده، باشد. زیرا هر قطعه در سیستم به یک میزان برق ورودی نیاز دارند اگر این مقدار بیشتر یا کمتر شود منجربه خرابی می شود.

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ توشیبا

برای تعمیرات صفحه نمایش لپ تاپ توشیبا باید از افراد متخصص این حوزه کمک بگیرید زیرا باید توسط ابزار حرفه ای تعمیرات صورت بگیرد اما چه اتفاقاتی می تواند رخ دهد تا صفحه مانیتور سیستم با مشکل روبرو شود.

علت های زیادی برای مشکلات LCD وجود دارد که می تواند به سخت افزاری و نرم افزاری اشاره نمود اگر یکی از قطعات داخل ال سی دی خراب شود منجربه خاموشی مانیتور می گردد.

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ توشیبا

1.ضربه خوردن به صفحه LCD لپ تاپ

یکی دیگر از علت های خرابی ال سی دی لپ تاپ توشیبا می تواند ضربه خوردن باشد یا شما در هنگام حمل سیستم، آن را دچار آسیب کرده اید.

از جمله مواردی که می تواند lcd دستگاه را به خطر بیندازد. حمل غیر اصولی می باشد یعنی شما برای این که از لپ تاپ خود محافظت کنید باید در کیف های مخصوص بگذارید و در هنگام حمل فشار زیاد به آن وارد نکنید و در جایی گذاشته شود که رطوبت وجو نداشته باشد.

2.ریخته شدن آب بر روی LCD 

اگر به هر دلیلی هنگامی که با دستگاه خود کار می کنید یا در هر موارد دیگر، سیستم شما خیس شد ابتدا دستگاه را خاموش کنید و آن را سر و ته کنید تا هیچ مایعی وارد سیستم شما نشود و تا 48 ساعت روشن نکنید.

بعد این پروسه ی زمانی حتما به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ توشیبا مراجعه نمایید.

3.نوسانات برق علت خرابی ال سی دی

در بعضی شرایط علت خرابی مانیتور لپ تاپ توشیبا می تواند از نوسانات برق باشد برای این که از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید از یک محافظ برق استفاده نمایید.

4.چیپ گرافیک علت خاموش شدن مانیتور

یکی از دلایل مهمی که می تواند تصویر مانیتور را بالا نیاورد چیپ گرافیک می باشد شما در بعضی شرایط مشاهده می کنید که لپ تاپ توشیبا روشن می باشد اما هیچ گونه تصویری ندارید زیرا در این صورت ممکن است چیپ گرافیک شما خراب شده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

5.خرابی فلت در لپ تاپ

از جمله موارد مهمی که باعث خرابی LCD لپ تاپ توشیبا می شود فلت آن است.

فلت چیست؟ یک قطعه می باشد که از مادربرد به صفحه مانیتور متصل می شود تا کار انتقال تصور از طریق چیپ گرافیک به lcd را انجام دهد.

6.ویروسی شدن LCD 

شاید باور این موضوع سخت باشد اما یکی از علت های خرابی LCD از ویروسی شدن بسیار زیاد لپ تاپ می باشد یعنی شما می توانید با نصب یک ویروس یاب عالی از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری کنید. ( در صورتی که آشنایی با نصب ویروس یاب ندارید لطفا با کارشناسان تماس بگیرید)

تعویض کیبورد لپ تاپ توشیبا

در بعضی مواقع خرابی کیبورد به حدی میرسد که دیگر نمی توان آن را تعمیر کرد به همین دلیل باید آن را تعویض کنید و در ابتدا باید دستگاه خاموش گردد و باتری در آورده شود سپس فرد متخصص ابتدا پیچ ها را باز می کند و خار های دستگاه را جدا می نماید و در قسمت بعدی فلت را از کیبورد جدا نموده تا این قطعات از هم جدا گردند.

البته قابل ذکر است که بدانید این کار کاملا تخصصی می باشد و هر شخصی توانایی نصب کیبورد را ندارد. همچنین کیبورد اورجینال تهیه کنید و از اصلی بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

ارتقاء لپ تاپ توشیبا 

در حالت کلی یکی از محدودیت هایی که هر لپ تاپ توشیبا دارد فشردگی قطعات، هنگام ارتقا می باشد.

زیرا لپ تاپ مانند pc نمی باشد و تمام قطعات شما فقط بر روی یک مادربرد متصل می شود و بقیه ی قطعه ها بر روی دستگاه به صورت لحیم کاری در آمده است که در آوردن آن ها بسیار مشکل می باشد.

همچنین افرادی که لپ تاپ توشیبای خود را به تازگی خریداری کرده اند اگر قطعه ای از سیستم توسط یک تعمیر کار باز شود دیگر شامل گارانتی نمی باشد. البته افرادی که گارانتی آن ها به پایان رسیده شامل این مورد نمی باشد.

برای لپ تاپ های توشیبا می توانید هارد و رم آن ها را به راحتی ارتقاء دهید اما متاسفانه در بسیاری از مدل های این برند برای کارت گرافیک و cpu امکان پذیر نمی باشد.

تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ Toshiba

نمایندگی تعمیرات اسمارت لپ علاوه برای ارائه خدمات سخت افزاری، تعمیر نرم افزاری نیز، به شما دوستان عزیز ارائه می دهند از جمله این خدمات شامل نصب ویندوز، ارتقاء انواع سیستم، نصب انواع ویروس یاب و… می باشد.

لطفا برای تعمیر لپ تاپ توشیبا از افرادی کمک بگیرید که در این حوزه تخصص داشته باشند.

تعمیرات سخت افزاری لپ تاپ توشیبا

برای کار های سخت افزاری به هیچ عنوان به تنهایی اقدام نکنید زیرا همین امر باعث می شود تا شما با نا آگاهی از موضوع تعمیرات لپ تاپ، آن را دچار آسیب شدید تر کنید.

مشکلات سخت افزاری می تواند موارد مختلفی باشد از جمله این موارد: تعمیرات مادربرد، چیپ تغذیه، چیپ گرافیک، هارد، فن خنک کننده، پردازنده مرکزی(CPU) و… می باشد که برای تعمیر این قبیل مشکلات می توانید به نمایندگی تعمیرات اسمارت لپ مراجعه نمایید.

عیب یابی laptop Toshiba

برای اینکه بتوانید عیب یابی دستگاه خود را به صورت تخصصی انجام دهید باید از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید زیرا اگر برای پیدا کردن مشکل دستگاه، قطعات را اشتباه متصل کنند یا یک کار اشتباه باعث بروز اتفاقات بدی می شود.

پس قبل از اینکه بخواهید اقدامی انجام دهید لطفا به کارشناسان مربوط به این حوزه، مراجعه کنید.

تعمیرات مادربرد لپ تاپ توشیبا

یکی از قطعه های مهم لپ تاپ توشیبا، مادربرد می باشد که مهم ترین نقش را در سیستم به خود اختصاص می دهد پس در ابتدا یک توضیح کوتاه درباره مادربرد بدانیم که چیست و چه نقشی در لپ تاپ دارد؟ شامل یک صفحه ی الکترونیکی می باشد که قطعات لپ تاپ بر روی آن نصب می شود و مرتبط به هم هستند همچنین برای این که یک مدار تشکیل شود به صفحه ی مادربرد نیاز دارد قطعه هایی که روی این صفحه می باشد شامل؛ چیپ تغذیه، چیپ گرافیک، پردازگرنده ها و… می باشد.

تعمیر مادر برد توشیبا

دلایل خرابی مادربرد توشیبا چیست؟

دلایل متفاوتی باعث خرابی لپ تاپ توشیبا می شود از جمله: سوختگی مادربرد یا خرابی قطعات نصب شده بر روی آن.

برای مثال اگر چیپ گرافیک نصب شده بر روی مادربرد خراب شود یا اتصالی کند شما هیچ تصویری را نمی بینید زیرا چیپ گرافیک وظیفه ی انتقال تصویر را دارد و خرابی چیپ تغذیه باعث می شود برق به سیستم نرسد و جریان ولتاژ به قطعه ها در جریان نباشد و سبب خاموشی دستگاه شود.

دلایل خرابی مادربرد لپ تاپ توشیبا

بررسی برخی از علائم خرابی مادربرد توشیبا

علت های زیادی سبب خرابی سیستم توشیبا می شود که شامل موارد مختلفی می باشد ما در این جا برخی از سوالات شما را پاسخ می دهیم تا در هنگام مراجعه به تعمیر کاران مراقب آسیب های ناشی از تعمیر اشتباه باشید.

1.چرا در هنگام کار با لپ تاپ توشیبا صفحه آبی می شود؟(خطر مرگ یا BLUE)

در ابتدا آگاه باشید اگر چنین اتفاقی برای شما رخ داد، نگران نباشید، زیرا به دست مهندسان حرفه ای، قابل تعمیر می باشد فقط در این پروسه سیستم را خاموش کنید زیرا امکان دارد در صفحه ی مادربرد اتصالی به وجود آمده باشد که یکی از قطعات صفحه دچار مشکل شده است.

مدامی که آن را به دست افراد متخصص بسپارید میزان ولتاژ قطعات را با اهم متر یا مولتی متر بررسی می کنند و با علم و آگاهی در اختیار خود، عیب یابی سیستم را انجام می دهند و قطعه را تعمیر یا تعویض می کنند.

2.خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ توشیبا

اتفاقی که اکثرا در لپ تاپ های توشیبا رخ می دهد، خاموش شدن ناگهانی سیستم می باشد که در بسیاری از شرایط، افرادی که تمام کار های روزمره خود را با لپ تاپ توشیبا انجام می دهند با مشکل روبرو می شوند.

اما مشکل از کجاست، چرا لپ تاپ به سرعت خاموش می شود؟ می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد اما یکی از این دلایل؛ برق است که از مسیر خود به درستی وارد نشده یا سوکت شارژ دچار مشکل شده و به سیستم شما برق نمی رسد.

یا مشکل از چیپ گرافیک می باشد زیرا کار انتقال تصویر را بر عهده دارد و هنگامی که با یک ایراد روبرو شود باعث می شود که سیستم شما تصویر نداشته باشد.

اگر از چیپ تغذیه باشد یعنی میزان برق ورودی به مشکل خورده است، همچنین کار این چیپ پخش کردن برق داخل مدار می باشد که به میزان لازم برای قطعه ها، ارسال می کند و با مشکل روبرو شدن این موضوع سبب خاموشی سیستم می شود.

3.بوی سوختگی از لپ تاپ Toshiba به چه علت است؟

در بسیاری مواقع، کاربران از لپ تاپ توشیبای خود بوی سوختگی احساس می کنند وقتی متوجه شدید، سریعا دستگاه را خاموش کنید این اتفاق به دلایل متفاوتی رخ می دهد احتمال اتصالی شدن یکی از قطعات بر روی مادربرد وجود دارد زیرا در بسیاری از شرایط سیستم شما با قطعاتی که تعویض کردید ناسازگار است و واکنش بدی را نشان می دهد.

تعمیر تخصصی لپ تاپ توشیبا

برای تعمیر  دستگاه خود عیب یابی یک امر مهم است و حتما از افراد متخصص کمک بگیرید زیرا ممکن است شما تعمیر دستگاه خود را به دست افراد ناشی بسپارید و همین امر سبب شود آن شخص نتواند تشخیص درست دهد و مادربرد شما را با استفاده از حرارت بالا خراب کند یا با نداشتن آگاهی کامل از تعمیرات یک قطعه را بسوزاند و یا به اشتباه تعویض کند پس اگر براتون هزینه کم و کیفیت بالا ملاک قرار دارد از افراد متخصص کمک بگیرید.

شما می تواند برای عیب یابی دستگاه خود از طریق تماس با ما، مشاوره کاملا رایگان دریافت کنید یا می توانید شماره خود را در فرم تماس پر کنید تا کارشناسان ما در کمتر از نیم ساعت با شما ارتباط بگیرند همچنین تعمیر تخصصی لپ تاپ توشیبا در نمایندگی اسمارت لپ می باشد. که به صورت حضوری و غیر حضوری در تمام روز های هفته در خدمت شما دوستان هستیم.