نمایندگی تعمیر لپ تاپ سامسونگ

با یک مقاله بی نظیر دیگر در رابطه با تعمیر لپ تاپ سامسونگ در خدمت شما دوستان عزیز هستیم یکی از دلایلی که کاربران برای سیستم Samsung خود به تعمیرگاه مراجعه می کنند، مشکل خاموش شدن می باشدکه دلایل متفاوتی دارد.

فقط یک مورد که باید دقیق بدانید این است که تعمیر دستگاه خود را حتما به دست افراد متخصص بسپارید تا از آسیب های احتمالی و هزینه های زیاد جلوگیری کنید زیرا در این میان افراد غیرحرفه ای، برای دریافت پول بیشتر باعث می شوند دستگاه شما شامل هزینه های زیاد شود و به مادربرد آسیب وارد می کنند تعمیر لپ تاپ سامسونگ خود را به دست افراد کاربلد بسپارید.

لپ تاپ سامسونگ یکی از معروف ترین سیستم ها در بازار است زیرا از قابلیت های فراوانی مثل: طراحی فوق العاده زیبا برخوردار می باشد ولی این محصول ویژه، ممکن است دارای مشکلاتی هم باشد در این بخش نمایندگی تعمیر لپ تاپ سامسونگ، قصد دارد شما را با یکسری از مشکل های متداول آشنا کند.

 

ضربه خوردن به سیستم لپ تاپ سامسونگ 

لپ تاپ شما زمین افتاده یا آسیب دیده، اگر می خواهید بدانید بعد از این گونه اتفاقات سیستم شما در چه وضعیتی می باشد با ما همراه باشید زیرا هر کدام از ضربه خوردن ها و مواردی که در دستگاه به وجود می آید متفاوت است.

تعمیر لپ تاپ سامسونگ ضربه خوردگی

ضربه خوردن به مادربرد

اگر در هنگام کار با لپ تاپ آن را حمل کردید و از دستتان زمین خورد و سیستم شما خاموش شد به احتمال زیاد آسیب به مادربرد وارد شده است و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. مادربرد یک صفحه ی الکترونیکی می باشد که نقش مهمی در سیستم را ایفا می کند و تمامی قطعات سیستم بر روی این صفحه می باشد.

خرابی ال سی دی

یکی از دلایلی که باعث خرابی ال سی دی می شود ضربه خوردن به آن می باشد اگر لپ تاپ سامسونگ شما خاموش باشد و زمانی که به زمین افتاد آن را روشن کنید و ببینید که صفحه به صورت افقی خطوطی سفید رنگ به نمایش داده می شود مشکل از خرابی پنل می باشد و باید به نمایندگی تعمیر لپ تاپ سامسونگ مراجعه کنید.

 

مشکل داغ شدن لپ تاپ سامسونگ

برای این که بدانید چرا لپ تاپ سامسونگ زیاد داغ می کند، می توان به دلایل مختلفی اشاره نمود، در نمایندگی تعمیر لپ تاپ سامسونگ به صورت رایگان به شما مشاوره می دهیم و شما می توانید به راحتی تمام عیب های دستگاه خود را بررسی کنید. برای داغ کردن لپ تاپ های samsung، کاربران زیادی به شرکت ما مراجعه کردند و از این قبیل مشکلات داشتند و در سریع ترین زمان ممکن، با کمترین قیمت مشکل آن ها برطرف شد.

حال از رایج ترین اتفاقاتی که ممکن است برای شما رخ دهد گرم شدن بیش از حد لپ تاپ، سرعت بالا در چرخش فن یا کارنکردن آن می باشد که می تواند راندمان کاری کاربران را پایین بیاورد و این مشکل ممکن است علت های گوناگونی داشته باشد، که به برخی از آنها، همراه با ارائه راه حل اشاره می کنیم:

تعمیر لپ تاپ سامسونگ داغ شدن بیش از حد

1.تهویه مناسب

یکی از دلایل رایج داغ شدن لپ تاپ نداشتن تهویه مناسب است، خیلی وقت ها میبینیم که افراد بدون استفاده از کول پد دستگاه خود را روی فرش یا رختخواب قرار می دهند و از آن استفاده می کنند که در این صورت گرد و غبار و پرز های فرش باعث می شود منافذ  فن تهویه ی هوا در لپ تاپ پرشود و باعث داغ شدن سیستم می شود، شما می توانید با استفاده از کول پد مناسب و هم اندازه لپ تاپ خود، همچنین قرار دادن دستگاه خود بر روی میز این مشکل را رفع کنید.

2.آنتی ویروس های سنگین

آنتی ویروس میتواند به صورت کلی سرعت سیستم را آهسته کند و باعث هنگ کردن شود اما شما می توانید با استفاده از آنتی ویروس های قوی و مناسب لپ تاپ خود را بهینه کنید و به راحتی از آن استفاده نمایید برا استفاده از ویروس یاب باید چند مورد را دقت کنید زیرا نصب هر ویروس کشی برای سیستم شما مناسب نمی باشد پس برای این که بتوانید دستگاه خود را از ویروس ها در آمان نگهدارید باید از یک نرم افزار خوب استفاده نمایید.

حال برای اینکه شما بتوانید یک عیب یابی درست و اصولی داشته باشید و در جریان باشید که کدام آنتی ویروس برای شما مناسب است با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشکل خود را بازگو کنید تا در تمامی مراحل تعمیر همراه شما باشند.

3.فاسد شدن خمیر سیلیکون

یکی از دلایل داغ شدن لپ تاپ سامسونگ، می تواند از خمیر سیلیکون آن باشد ( یعنی ماده سفت شده یا سفت نشده) خمیر سیلیکون مایعی است که روی CPU و چیپ گرافیک قرار میگیرد در واقع کار این خمیر سیلیکون انتقال دادن گرما به هدسینگ می باشد.

اگر برای مدت زمان طولانی مثلا 6 ماه الی یک سال تعویض نگردد خاصیت خود را از دست داده و دیگر فرم و چسبندگی ندارد و بسیار سفت می شود در این صورت باید خمیر سیلیکون خود را تمدید کنید. (توجه این کار از یک فرد عادی بر نمی آید و باید آن را به دست افراد متخصص بسپارید زیرا اگر خمیر فاسد شده باشد سبب خرابی سیستم می شود)

4.اتصالی شدن قطعات

یکی از علت های داغ شدن لپ تاپ، اتصالی شدن قطعات می باشد که شما متوجه آن نمی شوید و آسیب جدی به لپ تاپ شما وارد میکند و باعث داغ شدن بیش از حد لپ تاپ می شود. حال این گونه اتصالی ها می تواند از قطعه هایی مانند هارد باشد که شما یک قطعه ی جدید به سیستم اضافه کردید و آن قطعه با سایر موارد داخل لپ تاپ هم خوانی ندارد و سبب داغ شدن دستگاه می شود.

 

تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ

در ابتدا به بررسی یکی از مهم ترین قطعات در لپ تاپ سامسونگ می پردازیم که نقش خیلی مهمی را ایفا می کند وظیفه ی مادربرد چیست؟ یک صفحه الکترونیکی می باشد که تمام قطعه های داخل سیستم روی آن نصب می شود و به یکدیگر مرتبط هستند.

همچنین برای این که یک مدار تشکیل شود نیاز اصلی به صفحه ی مادربرد می باشد که روی آن چیده شود از جمله قطعاتی که روی این صفحه و جود دارد؛ چیپ تغذیه، چیپ گرافیک، رم، مقاومت ها، خازن ها، پرداشگرنده ها و… می باشد پس اگر آسیبی به مادربرد لپ تاپ سامسونگ برسد ممکن است دچار خرابی شود.

صفحه مادربرد به دلیل این که دارای قطعات زیادی می باشد وقتی خراب می شود مهندسان باید شروع به بررسی مشکلات آن کنند و تمامی قطعات را با اهم متر چک می کنند تا مشکل اصلی در صفحه مادربرد را پیدا کنند.

تعمیر لپ تاپ سامسونگ مادربرد

چرا مادربرد لپ تاپ سامسونگ خراب می شود؟

برای خرابی مادربرد سیستم دلایل متفاوتی وجود دارد از جمله آن ها: خرابی چیپ تغذیه، رم، بایوس، دیویدی رایتر، ماوس، کیبورد و… می باشد به دلیل اینکه تمام یا اکثر قطعات لپ تاپ بر روی مادربرد نصب می شود در اکثر مواقع ایراد از صفحه مادربرد می باشد.

بررسی خرابی مادربرد سامسونگ

بعضی از موارد گفته شده به شما کمک می کند تا در زمانی که به تعمیرگاه مراجعه می کنید در جریان مشکل دستگاه خود باشید و اگر در خانه با چنین اتفاقاتی مواجه شدید بدانید که چه کاری باید انجام دهید؛

1.بوی سوختگی از لپ تاپ به چه علت است؟

در بعضی موارد از دستگاه شما بوی سوختگی احساس می شود، در ابتدا سیستم را خاموش کنید زیرا امکان بروز مشکلات بدتری وجود دارد و ممکن است در قسمت صفحه مادربرد شما بعضی از قطعات ناسازگار بوده اند.

2.خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ سامسونگ

خاموشی سیستم یک امری است که بسیاری از کاربران را نگران میکند در ابتدا بدانید مشکل خاموشی دستگاه از چیست؟ اگر سیستم شما روشن می شود ولی صفحه خاموش است امکان دارد مشکل از چیپ گرافیک باشد، زیرا کار این قطعه پردازش تصویر به صفحه مانیتور می باشد یا می تواند مشکل از چیپ تغذیه باشد که کار این قطعه برق رسانی به کل قطعه ها می باشد.

3.آبی شدن صفحه (خطر blue)

یکی از اتفاقاتی که برای دستگاه کاربران رخ می دهد خطر مرگ می باشد که صفحه مانیتور آبی می شود و دیگر نمی توانید هیچ کاری انجام دهید ولی نگران نباشید در سریع ترین زمان ممکن به نمایندگی تعمیر لپ تاپ سامسونگ مراجعه کنید تا افراد متخصص با استفاده از آگاهی و علمی که دارند میزان ولتاژ هر قطعه را بررسی کنند و قطعه ی عیب دار را تعویض یا تعمیر کنند.

 

تعمیر لپ تاپ سامسونگ به دست مهندسان حرفه ای

در ابتدا دانستید که یک قطعه مهم در سیستم مادربرد می باشد که مهم ترین وظیفه را بر عهده دارد و اگر به تعمیر کار ناشی مراجعه کنید و علم تعمیر دستگاه را نداشته باشد باعث خرابی بیش از حد می شود و منجرب هزینه زیاد می گردد.

قبل از آسیب بیش از حد به دستگاه خود به نمایندگی مراجعه کنید و از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید زیرا افرادی که آگاهی و علم این کار را دارند می دانند که کدام قطعه چه مقدار ولتاژ نیاز دارد یا باید تعویض یا تعمیر  شود.

ما در اینجا سرویس به صورت کاملا رایگان مشاوره می دهیم تا شما بتوانید عیب یابی دستگاه خود را پیدا کنید و از طریق تماس با ما یا فرم ارسال شماره با ما در ارتباط باشید و در صورت پر کردن فرم، در کمتر از نیم ساعت با شما تماس می گیریم همچنین برای آشنایی بیشتر با نمایندگی تعمیرات اسمارت لپ در صورت نیاز به صفحه درباره ما مراجعه فرمایید.